Madsbjerg siger farvel

Mange har sikkert allerede, på klubbens hjemmeside, læst at TTH direktør Poul Madsbjerg har opsagt sin stilling ved udgangen af november.

Mange har sikkert allerede, på klubbens hjemmeside, læst at TTH direktør Poul Madsbjerg har opsagt sin stilling ved udgangen af november.
Klubbens direktør gennem 6 år, Poul Madsbjerg, har valgt af fratræde sin stilling med udgangen af november. Madsbjerg tiltræder en stilling, som marketingschef i hos TTHs hovedsponsor Vestjysk Bank.

Herfra fanklubben Flammens side, skal der lyde et stort tak, for det arbejde Poul har gjort for klubben, og ikke mindst det samarbejde fanklubben har haft med Poul. Der er blevet lyttet til, hvad vi har haft af planer, med seriøsitet og engagement.

Til slut skal det siges at klubben ikke blot mister sin direktør, men også en yderst sympatisk og venlig person. Det er et stort tab, men herfra krydses der fingre for at der kan findes en kompetent afløser.

Flammen ønsker Poul Madsbjerg alt held og lykke i sit nye job. (Og krydser tændstikken for at han vil arbejde for at øge Vestjysk Banks sponsorat i klubben :) )