Opråb til De Rødhvide Bønder

Så er det nu venner. Mød op på Vest på lørdag kl. 15.00 for at give vores hold den intensive opbakning, de fortjener. Lad os vise Vadumspillerne og resten af ligaholdene, hvem der regerer på Vest ved at støtte holdet fan-atisk i samtlige 60 minutter – i med- og modgang.

Så er det nu venner. Mød op på Vest på lørdag kl. 15.00 for at give vores hold den intensive opbakning, de fortjener. Lad os vise Vadumspillerne og resten af ligaholdene, hvem der regerer på Vest ved at støtte holdet fan-atisk i samtlige 60 minutter – i med- og modgang.
Spillerne på banen er taknemmelige for den støtte, de får fra De rødhvide Bønder, og vi kan gøre det endnu bedre!

DU skal blot møde op iført dit rødhvide udstyr og være med til at give spillerne og dig selv en forrygende julegave: den første sejr på hjemmebane over Vadum. Lad din stemme runge på Vest, og lad os med en sejr skabe den store juletræsfest.

Vi ses på lørdag i de rødhvide farver.