René Madsen forlader TTH

Rygterne har svirret længe, men nu er det officielt at René Madsen forlader TTH. Han og klubben er blevet enige om at ophæve kontrakten to år før tid. Ifølge vedholdende rygter fortsætter Madsen karrieren i spanske BM Altea. Madsen har spillet i Holstebro siden sin pureste ungdom, så det er en af klubbens egne der nu forlader det vestjyske. Det er naturligvis en smule vemodigt hver gang det sker, men hvis Madsen skal udvikle sig yderligere som håndboldspiller, er et skifte til det spanske en god start. Herfra ønskes René Madsen alt held og lykke i sin videre færd.

Rygterne har svirret længe, men nu er det officielt at René Madsen forlader TTH. Han og klubben er blevet enige om at ophæve kontrakten to år før tid. Ifølge vedholdende rygter fortsætter Madsen karrieren i spanske BM Altea. Madsen har spillet i Holstebro siden sin pureste ungdom, så det er en af klubbens egne der nu forlader det vestjyske. Det er naturligvis en smule vemodigt hver gang det sker, men hvis Madsen skal udvikle sig yderligere som håndboldspiller, er et skifte til det spanske en god start. Herfra ønskes René Madsen alt held og lykke i sin videre færd.

Udgivet Kategorier Ikke-kategoriseret